Pojemnik na papier, makulaturę

pojemnik-na-papier

od grudnia 2016 roku, obowiązkiem jest segregacja odpadów. dokładnie o tym mówi ustawa Postaramy się zapoznać was z pojemnikami na papier i makulaturę i odbiorem tych odpadów z firm. W firmie EKOBA mamy kilka wielkości pojemników :

120l, 240l, 770l oraz 1100l. Szczegółowy opis znajdą Państwo w zakładce oferta 

To co należy wyrzać to : opakowania z papieru, kartonu, tektury; katalogi, ulotki, gazety, czasopisma, papier biurowy, zeszyty, książki, papier pakowy, torby papierowe

co to jest papier – Papier jest wytwarzany w formie arkuszy lub wstęgi nawijanej w zwoje. Po uformowaniu masy na sicie jest odwadniany, prasowany, suszony i gładzony w podzielonych etapach ciągłego procesu wytwarzania.

Używane są zwykle włókna organiczne: z celulozy, włókno ścieru drzewnego – otrzymywane poprzez starcie i zmielenie bali sosnowych (tzw. papierówki) w procesie rozwłókniania mechanicznego. Czasem stosowany jest proces rozwłókniania chemicznego i mają zastosowanie inne włókna roślinne (słoma, trzcina, bawełna, len, konopie, bambus). Zastosowanie ma też makulatura uprzednio poddana procesowi dyspersji.

więcej ..

Aby segregacja papieru była skuteczna musimy w firmie dokładnie pamiętać czego nie wolno nam wrzucać do niebieskiego pojemnika n a papier :

ręczniki papierowe i chusteczki, papier lakierowany i foliowany, papier zatłuszczony i brudny, kartony po napojach, worki po nawozach i materiałach budowlanych, tapety, pieluchy i podpaski, naczynia jednorazowe, ubrania

Pamiętaj tych rzeczy NIE WOLNO wrzucać

 

częstotliwość odbioru od firmy jest do ustalenia w przeciwieństwie do odbiorów gminnych tutaj mamy większą dowolność i możliwość ustalenia dogodnych terminów i wielkości pojemników

pojemnik-na-papier
wywoz-smieci-konstancin

Odwiedź na również na social media:

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wywozu śmieci Konstancin

Nasza oferta skierowana jest do firm i instytucji.

Działamy na terenie gmin Konstancin-Jeziorna oraz Góra Kalwaria. W sprawie wywozu na terenie miasta stołecznego Warszawy prosimy kontaktować się bezpośrednio przez naszą infolinię.

Wywozimy odpady segregowane jak makulatura, plastik, szkło oraz metal zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Okres wynajmu kontenera/pojemnika  jest dopasowany do potrzeb Klienta. Działamy na podstawie harmonogramu jak i zgłoszenia telefonicznego/mailowego*.

Umowę zawieramy drogą elektroniczną, a faktury za usługi wysyłamy pod wskazany adres e-mail. 

Nasi pracownicy pomogą w przeprowadzeniu procesu wystawienia karty przekazania odpadu (KPO) oraz rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące obsługi Bazy Danych o Odpadach https://bdo.mos.gov.pl

Nie masz numeru BDO – zgłoś się do nas, postaramy się pomóc w procesie rejestracji